Kámen Hradec Králové s.r.o.
Bratri Stefanu 206/49
500 03 Hradec Králové

telefon +420 602 242 805

Onyx je přírodní, kryptokrystalická odrůda křemene, forma chalcedonu (SiO2), která se tvoří v dutinách hornin, kde vzniká za nízkých teplot, jako sraženina silikátových roztoků.

Onyx je velice atraktivní materiál, vyšších cenových relací a proto se používá k realizaci velmi luxusních interiérů, kde je možné dát prostor k vyniknutí jeho jedinečných vlastností a neopakovatelnosti. Dá se říci, že každá deska je originál. Desky ze dvou různých bloků, byť stejného druhu, mohou být svou kresbou i barevností zcela odlišné (foto ), nebo stačí, pokud se kamenný blok rozřeže lidově řečeno jednou po délce a podruhé napříč (foto ) proto je tento materiál určen pro milovníky originálních řešení. Onyx nabízíme kromě barvy černé ve všech barevných škálách a odstínech. Základní charakteristická vlastnost onyxů je, že propouští světlo, čehož se využívá u prosvícených stěn, nebo u jednotlivých velkoformátových desek, které se pověsí na stěnu jako prosvícený obraz. U některých druhů onyxů se prosvícením výrazně změní barva (foto ), čímž je možné dosáhnout zajímavých efektů při správné volbě materiálu.
Svou vrstevnatou a výraznou kresbou je onyx vhodný k vytvoření fládrovaných (foto ) obrazců a prosvětlených stěn. Světlo hraje ve využití onyxů velmi důležitou roli. Dá se říci, že bez poosvětlení a prosvícení ztrácí onyx polovinu své výjimečnosti a krásy. Z tohoto důvodu jsme vyvinuli originální řešení, kdy je možno podsvítit i pochozí dlažbu, aniž by došlo vlivem používání k otěru, popraskání a poškození.
Samostatnou kapitolou je využiti onyxů jako solitérních doplňků nábytku, nebo interiéru, jako jsou prosvícené barové pulty, krby,….atd. (foto ).
Protože z 90% dochází k prosvícení onyxů, tak součástí našich dodávek je projekce a výroba nerezových rámů a konstrukcí pro osazení onyxů dle požadavků zákazníka.

Postup při výběru onyxu

Jak bylo uvedeno, neexistují dvě stejné onyxové desky, byť stejného druhu, proto nelze materiál objednávat dle katalogu na našich stránkách,protože materiál,který tam je vystaven je už dávno prodán. Náš katalog je pouze informativní a vypovídá pouze o odstínech a kresbě materiálů. Proto volba materiálu probíhá následovně:

Od zákazníka obdržíme přibližné zadání (barva, nebo odstín onyxu, rozměr, výkresy,….atd)
Od našeho dodavatele v Itálii obdržíme fotografie aktuálních desek, které jsou momentálně na skladě a ty předložíme zákazníkovi.
Dle předběžně vybraných fotek předložíme cenovou nabídku
Po složení zálohy dojde k zarezervování onyxových desek a k následné realizaci
Protože jde o finančně náročnější materiál, tak u větších zakázek organizujeme návštěvu klienta u dodavatele v Itálii a osobní výběr, či odsouhlasení vybraných onyxů.